Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ema Qazimi - Lidhur Ne Nje Bese Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Zjarrit perqark, ngadale shoket kendojne,
dhe endrra nis e shkon aq larg,
pushket si shoke, toka e ngrohte si nena,
pa gjume jam une, pa gjume je ti,
te dy nje yll ne shikojme; lirine.
Prane meje je, prane teje jam,
dhe zemra zemres i flet me zjarr.

(refreni)
Dy syte e tu ne terr une i kerkoja,
kur ne beteja shkonim perseri;
dhe une te doja, dhe time doje,
por s'kishte kohe, nuk kishte kohe per dashuri.

Me kenge ne buze cdo dite na vinin shoket,
dhe syperlotur shiheshim te dy,
por me te forte na ndjente toka,
se dolem malit, dolem malit per liri.

-------------------

Zjarrit perqark, ngadale shoket kendojne,
dhe endrra nis e shkon aq larg,
pushket si shoke, toka e ngrohte si nena,
ne dhame nje fjale, u lidhem ne,
per lumturin ne luftojme; te dua!
Po rashe dhe une, po re dhe ti,
atdheut jeten ja bejme _______.

(refreni)
Dy syte e tu ne terr une i kerkoja,
kur ne beteja shkonim perseri;
dhe une te doja, dhe time doje,
por s'kishte kohe, nuk kishte kohe per dashuri.

Me kenge ne buze cdo dite na vinin shoket,
dhe syperlotur shiheshim te dy,
por me te forte na ndjente toka,
se dolem malit, dolem malit per liri.

La-la la-la la-la la la-la-la-la,
la-la la-la la-la la-la la-la,
dhe une te doja dhe ti me doje,
por s'kishte kohe, nuk kishte kohe per dashuri,
por s'kishte kohe, nuk kishte kohe per dashuri.Nuk kemi video për këtë këngë.
Ema Qazimi - Lidhur Ne Nje Bese
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lidhur Ne Nje Bese".
3. Video është e këngës "Lidhur Ne Nje Bese", por nuk këndohet nga Ema Qazimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:


Komente 0