A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ema Qazimi - Trendeline Dhe Kenge


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1979

1979-12-01T00:00:00

Music:

Avni Mula

Lyrics:

Hysni Milloshi

Song from the album:

"Trendeline Dhe Kenge"

Participating in

Festivali i 18-të në RTSH


Neper kodrat lule kemi dashur
Aq sa lule trimave u dhame,
Dhe kur shoket nder beteja rane
I qendisem trendeline dhe kenge.

Ne vitet e rinise se malit
Ne torben e fishekeve brenda
Mbaja nje tufe trendeline
Me pat’dhen te pragu nena
Dhe me tha qe keto lule
Neper tym e flake baroti,
Te na i kthesh te fresketa biro
Me lirine e kesaj toke.

Sa kish pritur nene e dashur
Ta shohe nuse Shqiperine,
Ate nentor te kuq me gezoi
Po me lule trendeline.
Ky mengjez, ky fllad lirie,
Prap dritaren time hap
Trendelina qe nga malet
Buzeqesh dhe kryet mban lart.

Ref.
Trendeline , trendeline
Sa krenare ti lulezon
Trendeline cel petale
N ‘zemren time kengen ma freskon.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019