A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Ema Qazimi - Sup Më Sup Si Malet


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1973

1973-12-01T00:00:00

Music:

Agim Prodani

Participating in

Festivali i 12-të në RTSH


I.

I mblodha sot kujtimet partizane
e thell në shpirt më lind një mall plot zjarr
rri e mendoj për shokët që na ranë
rri e kujtoj si ngrimë në acar

II.

Hapi yt me armë në dorë
vdekjen pranë kish' në stuhi
atje ku shkel ti
dhe me vajzën rri
trimat vunë në kraharor'
kraharorit plumbat morën...

Refreni

At e bir'o sup me sup si malet
me Partine trime sot n'atdhe
ne ne goje te ujkut hedhim valle
lum moj Shqiperi qe na ke
ne ne goje te ujkut hedhim valle
lum moj Shqiperi qe na ke

III.

I mbledh ne grusht te bukurat kujtime
edhe si prush I hedh mbi ju o bij
me shpresa plot e mbushni zemren time
ju qe nga mot na sillni kaltersine

IV.

Fidanishte me petrita,
eshte vetem nje rruga jone
gjaku qe na vlon, hapi qe gjemon
mbushim vendin lule drita
per armiqte jemi prita

Refreni

At e bir'o sup me sup si malet
me Partine trime sot n'atdhe
ne ne goje te ujkut hedhim valle
lum moj Shqiperi qe na ke
ne ne goje te ujkut hedhim valle
lum moj Shqiperi qe na ke!


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019