A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Ema Qazimi - Buka Dhe Çeliku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1976

1976-12-01T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 15-të në RTSH


Vrapojne vogelushet neper arra
toka buzeqesh dhe thote keta c'jane
te rinj te reja veterane
mbledhin kallinjte duart plot

Hapem tatraca thell ne male
zhdukem mocale e keneta
tham buken do ta bejme vete'
dhe do ta mbajme kete premtim

Token duam o si lirine
risim grurin o si femine
ne syte tona sheh lumturine
eshte gazi i jetes se re

Ngrehu hidh valle nder gezime
Shqiperia jone gjithmone trime
per ty celin o vec agime
eshte kenge e jetes se re

Toka nen vehte kishte hekur
ne shekuj flinte minerali
plurin prej druri kish fshatari
endra e metalit ndizej zjarr

Por duhej vite te kalonin
me keto duar shkrime celikun
ta ngrinim lart metalurgjikun
drite e mburoje per kete dhe

Token duam o si lirine
risim grurin o si femine
ne syte tona sheh lumturine
eshte gazi i jetes se re

Ngrehu hidh valle nder gezime
Shqiperia jone gjithmone trime
per ty celin o vec agime
eshte kenge e jetes se re

Na ndrit ky djell si arr
na buzeqesh kjo toke
lum per ty moj parti
Vrazon celik shqiptar
vallezo o grure si det
lum per ty Shqiperi!


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019