Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ema Qazimi - Brezi Im  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

28/02/2018

2018-02-28T08:01:56+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Brezi Im" kënduar nga Ema Qazimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Minatori. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ende i kemi ëndrrat e vjetra,
Ëndrrat e vjetra sa lëkura jon,
E vjetët shkojn .. E vjetët shkojn,
Asgjë nuk është ashtu siq duam,
Asgjë nuk është siq deshirojm,
E vjetët shkojn .. E vjetët shkojn.

Brezi im, Brezi im
Brezi im, Brezi im

Kërkuam republik me kushtetut,
Ja me paq .. ja me luft,
Dhembjet shkuan pa republik,
Pa kushtetut as paq as luft,
Të gjith ne edhe un e ti,
Do të shkojm të qojm dashuri,
Atje ku dikur njëher na ishte një kufi.

Brezi im, Brezi im
Brezi im, Brezi im

Dhe ende ecim sado këmbet mezi na mbajn,
Dy sy fëmije në prag të derës qajn,
Ku shpie kjo rrug, Ku derdhin kta lot,
A ka shpëtim .. Brezi im

Brezi im, Brezi im .. A ka shpëtim .. Brezi im

Të gjith ne edhe un e ti ,
Do të shkojm të qojm dashuri,
Atje ku dikur njëher na ishte një kufi.

Brezi im, Brezi im .. A ka shpëtim .. Brezi imMë Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet