Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Dhimbja Iku Dhe Prap Erdhi

Kisha nje jete me gezim dhe merzi
kisha nje jete te mbushur me dashuri
kerkova shume nga Zoti
dhe ai mi realizoj
e falenderova shume
se ai lutjet e mia mi degjoj.
kaluan disa dite,muaj ndoshta dhe viti
nje moment i veshtir erdhi ku gjithqka prishi
dashuria qe kisha mu kthy ne urrejtje
personi qe kisha dasht
ishte gabimi i kesaj jete
koha kaloj plaget mu sherun
lotet u ndalen dhe me nuk vazhdun
kuptova diqka
isha dashuru
zoti edhe ateher deshi mem ndriqu
kisha njoft nje engjull
qe vazhdova shum me e dashuru
fjala e tij e embel
me bejshin me u lumturu
filloj perseri koha e cila kurr su nal
erdhi dhe nje dit
ku gjithqka mu duk se ishte nje fakt
fillova me u lendu
edhe pse se meritova
kuptova se asnje njeri ste do
dhe ne ket mendim shum u vonova
dhimbja nje dit humbi
gjith trupin ma tundi
syt se qari mi verboj
e kurr ne jet s`me lumturoj
s`dua me dashuri
edhe pse ket te fundit se harrova
u mundova boll me e harru
por ma keq ne tru un e fiksova
kjo ishte nje gabim
por kuptova se pas gabimit
njeriu spaska me pshtim......

- Poezi nga Emanuela PervanaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet