Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emi Bogdo - Një Femër  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Muzika & Orkestrimi:

Lambert Jorganxhi

Teksti:

Florian Zyka

Pjesëmarrëse në

Festivali i 53-të Në RTSH

Komente

Asnjë Koment

27/12/2014

2014-12-27T22:08:39+00:00Pse ti i humbur neper nate
Erdhe sot dhe trokite prape
Me ty erdhi parfumi i saj
Ne te dy te huaj ngjajme

Ti me kot pretekst kerkon
Sot parajsa nuk ma premton
S'e mban mend as betimin tone
Une dhe ti bashke pergjithmone

Dhe sonte nuk di perse
Ti je ketu prane meje
E prape ty s'te ndjej

Ref...
Nje femer mund te qaje
Te qaje kur e lendon
Jehon çdo lot i saj
Dhe Zoti e degjon

Nje femer di te fale
Nuk s'mund te t'fale gjithmone
Nuk vlen me asnje fjale
Atehere kur e tradhton e tradhton

Jo me beso s'kam nevoje per fjale
Syte flasin dhe kur qajne
Askujt nje si ve faj
S'di te urreje te mallkoj te shaj

Shpirtin tend peng s'mund ta mbaj
Ndaj ti shko ik vrapo pas saj
Pse me kot me pretekst kerkon
Kur parajsen dot s'ma premton

Dhe sonte nuk di perse
Ti je ketu prane meje
E prape ty s'te ndjej

Ref...
Nje femer mund te qaje
Te qaje kur e lendon
Jehon çdo lot i saj
Dhe Zoti e degjon

Nje femer di te fale
Nuk s'mund te fale gjithmone
Nuk vlen me asnje fjale
Atehere kur e tradhton e lendon

...

Ref...
Nje femer mund te qaje
Te qaje kur e lendon
Jehon çdo lot i saj
Edhe Zoti e degjon

Nje femer di te fale
Nuk mund te fale gjithmone
Nuk vlen me asnje fjale
Atehere kur e tranon e tranon


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Emi Bogdo:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet