Më mbaj mend (për 1 muaj)


EMI - Calibra

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Calibra".
3. Video është e këngës "Calibra", por nuk këndohet nga EMI.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

EMI - Calibra  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

16/11/2018

2018-11-16T16:57:11+00:00Sa her qe fjal prej goje po nxeri
po qes flak si me dal prej ferrii
m ka rrit rruga
tu m nxon sherri

Per qdo dit jasht m nxen terri
qdo nat e boj patroll krejt shehrin

Per qdo dit e njejta faqe po tash e kena ndru librin
hala vetit i qes pun e veq po shkoj tu e shtu kalibrin
kta repera ndrojn ma shpesh se 4 stina mrena vitit
e se dijn qa ka nkto rrug, per qdo kthes naj sken e filmit

Se nkit jet..
ska ma besa vet e thash
e m'ka hup kontrolli e spe di qa kari kom un tash
f**k'em, bi**hat qe po folin e s'e lojn as ni mesazh
e s'e dijn qa kom n'bagazh, per qdo shpi ka 1 Kallash

Krrrahh
Reshja reshja rash
kur t prek n familje gjuje
jeto per ta e dek per ta
per ta veten ruje
kurr se pata fatin
se mka ik pi durve
e kta repera folin that se nuk jon ardh pi rruge

x2
hala t njejtit shok
t njejtat pun
t njenjat rrug

hala po pritet me mi vnu prangat dur
jeta so me lula rruga ma ka msu
kto sjon rreshta kjo osht jeta qe jom tu jetu

..Nuk e zgati llafin, bonu gati kur na vina me la hesapin
se kqyri i sati mos prek ku sbon se st'run as fati
gjakin e ftoft, shpirtin e zi.. juve ju lan faksi
ik ti pi rruge mos dil para syve se kris automati

Ik haver mos ma nxej gjakin se jeta per krejt smunet me kon e drejt
um'ka halit shum parja e shpejt, njejt hala llug tu shty me kejt
bona qa bona me jet, per mos me m'mshel.. i zhduka dellat
rrugve ton naten un jom me havera
ruma ti ruma ti shpinen pi therrav

Njejt jom sikur herav tjera veq hala ma i keq e hala ma i zi
folin e folin kto bi**ha per vepra po veprat e tyne sjon per polici
krejt qa kalova so per lakmi e nuk ka ma keq se kur t vjen te huna
bo qa sbohet kur t vjen puna.. della n'brek, della n'puma

Rruga me pare me kerre me arm e drog e me snitcha kurva
ruhna pi dajve, ruhna pi fjalve, ruhna ruhna pi kurthav
jom ka ruhna pi prangave, grilave, sherreve, ruhna pi llugav
po kur t'pshtet per muri e t'prek ku sduhet, haj Zot Runaa


Ky tekst u dërgua nga Ligjet_Nga_Rruga4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga EMI:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet