Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emily Dickinson

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  44
(1830-1886)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Emily Elizabeth Dickinson
  • Vendlindja:
  • Amherst, Massachusetts 
BIOGRAFIA: Emily Dickinson është një shkrimtare e huaj. Emily Elizabeth Dickinson ishte një poete amerikane. E lindur në Amherst, Massachusetts, në një familje të suksesshme me lidhje të forta komunitare, ajo jetoi një jetë më së shumti introvertuese dhe tërheqëse. Pasi ka studiuar në Akademinë Amherst për 7 vjet në rininë e saj, ajo kaloi një kohë të shkurtër në Seminarin Mount Holyoke para se të kthehej në shtëpinë e familjes së saj në Amherst. E konsideruar një e çuditshme nga vendasit, ajo u bë e ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Silvia Plath

Elizabeth Bishop

Mary Elizabeth Frye

Swapna Behera

Teresa Palazzo Conti

Marta Markoska

Enesa Mahmić

Claudia Piccinno

Tags: Emily Dickinson


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet