Emily Dickinson Poezi
Emily Dickinson

Ajo Fjeti Nën Një Pemë

Ajo fjeti nën një pemë
E përkujtuar por nga unë.
Unë preka heshtjen e Djepit të saj
Ajo njohu shputën
Vendosur në kostumin ngjyrë karmini
Dhe shih!

- Poezi nga Emily Dickinson{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0