Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Emin Aliu - Nana Gurbetqarit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

21/03/2020

2020-03-21T20:57:47+00:00

Muzika:

Emin Aliu

Teksti:

Sami Aliu
Lum ju dallendyshe shkoni thuni djalit shume eshte permallue nana e gurbetqarit.
Ka te fluturoni ka dera me ra,thuni none mjera u qorru me t'pa.
Lulja qel pranver fryn 1 er e flladit ska dhimbje ma t'madhe se dhimbja e evladit.
Me na nda gurbeti me djalin qe don nana e sprovume dhimbten ta kupton.
Lum ju dallendyshe shkoni thuni djalit shume eshte permallue nana e gurbetqarit.


Më Shumë Këngë Nga Emin Aliu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet