Emine Toska
Emine Toska
Emine Toska
  • Vendlindja:
  • Gjilan
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Shtator 1973
  • Horoskopi:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop popullore moderne
Emine Toska është këngëtare e njohur. Aktore e kengetare, e diplomuar ne Akademin e Arteve ne Prishtine dega-aktrim kl.prof. Faruk Begolli, tash ne perfundim te Master per Regji ne Akademin e Arteve ne Prishtine. Te realizur mbi pesedhjete role ne shfaqje te ndryshme e ne dhjetera filma te metrazhit te gjate dhe atij te shkurter. Asistente ne disa projekte filmike e teatrore. Regjisore dhe menaxhere e shfaqjes "Bora e kuqe". Anetare jurie dhe musafire speciale ne shume festivale mbarekombetare te shfaqjeve dhe festivale te muzikes. Te edituara disa albume me kenge e kenge jashte albumeve me raste e manifestime te ndryshme kulturo-artistike.

Në Dhjetor 2005, Emine Toska merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "Te Kam Besuar".

Në Prill 2006, Emine Toska merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Ndryshe".

Në Maj 2007, Emine Toska merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "S'me Ke Per Nje Dite".

Në Dhjetor 2009, Emine Toska merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Te Gjith Djemt Jan Njesoj".

Më datë 11 Dhjetor 2013, Emine Toska publikon videoklipin "Nje Nat Pa Gjum". Videoklipi u prodhua nga Maf Production.

Në Prill 2015, Emine Toska merr pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Pa Ty".

Më datë 25 Janar 2016, Emine Toska publikon videoklipin "Ne Te Dy". Videoklipi u prodhua nga Bleri Production.

Më datë 30 Qershor 2019, Zyber Avdiu publikon videoklipin "Si N'dubai", në bashkëpunim me Emine Toskën.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0