Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emine Toska - Aman Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Aman" kënduar nga Emine Toska.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Andi Mezini - Aman

Jo nuk mund ta pranoj
se un e ti jemi nda pergjithmon
Pastaj imagjinoj se tani ti me nje
tjeter po jeton

Ti ike pa falje me akuzoje
ti mua per tradheti
A t’vjen keq per ket ndarje
qe ndodhi per nje gabim
qe un se di

Aman aman
aman aman ooo (2x)

Me mir eshte mem vra
Me mir eshte mem vra
veq me nje tjeter
jo nuk muj me tpa

Nese veten askund nuk e gjen
kjo zemer ste zhgenjen
Ta fala ty dje ta fal edhe sot
Ta fal buzqeshjen ty qe mfale lot

Mos e ler ket zemer qe te ndjen
per dike qe ste do
per dike qe ste ndjen

Aman aman
aman aman ooo (2x)

Me mir eshte mem vra
Me mir eshte mem vra
veq me nje tjeter
jo nuk muj me tpa

Nese veten askund nuk e gjen
kjo zemer ste zhgenjen
Ta fala ty dje ta fal edhe sot
Ta fal buzqeshjen ty qe mfale lot

Mos e ler ket zemer qe te ndjen
per dike qe ste do
per dike qe ste ndjen

Dafina Zeqiri - Aman

[Dafina:]
Baby ti ama, qata që nin çoje aman
Baby ti ama, aman, aa
Aman, aman aa
Baby ti ama, qata që nin çoje aman
Baby ti ama, aman, aa
Aman, aman aa

[Ledri]
Eyoo aman

[Lumi B]
Aman

[Ledri]
M'smuve

[Lumi B]
Wuhan, s'ka besim me mu po a m'don

[Ledri]
Juan

[Lumi B]
Ja man

[Ledri]
Edhe mu m'ka thon që s'je taman

[Lumi B]
A thu a ma qel me bo me thirr

[Ledri]
Garant,
Me to sillna friendly,
E marr me Bentley,
Para se me desh,
Niher e veshi fendy

[Lumi B]
Crazy edhe stupid,
Mas saj po huqi,
Para se me desh,
E veshi me gucci

[Ledri]
No, no, no, no,
Mos m'thuj ti sëm don edhe për mu nuk ki koh,
Se ti e din

[Lumi B]
Veç ti lype une ty ta dho
Edhe po t'kallzoj që gjithmon për ty kom koh
Po, po

[Dafina]
Baby ti ama, qata që nin çoje aman
Baby ti ama, aman, aa
Aman, aman aa
Baby ti ama, qata që nin çoje aman
Baby ti ama, aman, aa
Aman, aman aa

[Dafina]
Nuk ka faj ai
Inati me ty, nuk pe maj aj
Krejt qa kom me to, une e ndaj aj
Se syt e mi jan veç ai ai
Tona t'mirat je, me ty jam edhe kur je keq uu
Ne dy bashk për jet, me ty kur jam nihna shum e qet

Baby ti ama, qata që nin çoje aman
Baby ti ama, aman, aa
Aman, aman aa
Baby ti ama, qata që nin çoje aman
Baby ti ama, aman, aa
Aman, aman aa

[Ledri]
Hajde ktu, aman
Veç për mu, aman
Për ty jam taman

[Lumi B]
Numrin ama
Emrin ama
Veç për mu aman

[Dafina]
Baby ti ama, qata që nin çoje aman
Baby ti ama, aman, aa
Aman, aman aa
Baby ti ama, qata që nin çoje aman
Baby ti ama, aman, aa
Aman, aman aa

Kristi - Aman

Ref.
Aman nese puthjen tone skam
Zemra jeme vetem qan
Dashnin fal aman aman

Strof1.

Ti e ke zonin melodi
Dhe shikimin qe bon magji
Ne ç’do prekje qe jep
Trupin ma ngrin
Nuk genjej kur te them nje jete
Se me ty o shume pak vertet
Mbyllu syt dhe degjo
Kjo zemer flet

Bridgh.
Dale me ngadale
Fale zemren fale
Se nuk duroj dot
Hajde hajde ti sot
Dale me ngadale
Fale zemren fale
Se nuk duroj dot
Hajde zemer hajde sot

Ref.
Aman nese puthjen tone skam
Zemra jeme vetem qan
Dashnin fal aman aman (2x)

Bridgh.
Dale me ngadale
Fale zemren fale
Se nuk duroj dot
Hajde hajde ti sot
Dale me ngadale
Fale zemren fale
Se nuk duroj dot
Hajde zemer hajde sot

Ref.
Aman nese puthjen tone skam
Zemra jeme vetem qan
Dashnin fal aman aman (2x)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 02/12/2015Më Shumë Këngë Nga Emine Toska:


Komente mbi këtë këngëEmine Toska - Aman
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aman".
3. Video është e këngës "Aman", por nuk këndohet nga Emine Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.