A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • E
  • Emir
  • U Largova Nga Ti

Audio

Video Link

Emir - U Largova Nga Ti


Choose star rating

Rating:  3.6 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/06/2014

2014-06-24T21:37:52

ku je engjullia jem pika e dopt qe um dhem
n'kalendar ditet po hecin po per mu nuk po hec sen
mos um shaj as mos um nem mos e harro emrin tem
nese tjetra mdon ma shum prap dashnia te ti mkthen

ku je zemer ku je shpirt ty tkam yll e te kom drit
um lodhi distanca m'lodhi kjo koha tu t'prit
a je xhall apo ku je athu dishka je tu dit
ah sa shum ta du shikimin se shikimi jot um myt

garant fjalt je ka mi nin e pra ballin mos e mrrol
e at dit kur ti mo snin - un ty t'bona arkivol
nqoft se shum jom ka tpengoj ani zemer mos um fol
po deri nditen e amshuar veq ni njeri zemra don

hapat e mi ti i bon se ka shkon ti une tndjeki
edhe pse veq ne andrra trupin tond jom ka e preki
sa shum heki po skallxoj shpesh her foli vet me veti
pse mu per tjerat sma nin e ajo tjetrin e xheti

REF
2x:
U largova nga ti me zemer te lodht
edhe pse faji ske te un
Prej at dit e deri sot
po te du edhe me shum

le tbohet qjell edhe deti le tbohet djell edhe toka
veq ni femer e veq ni emer mu o ka ma man koka
nuk po du as me ndryshu le te ndryshon kejt bota
kur dikush um thot harroje mu pom doken veq fjal tkota

nuk po di as qka me ba thom ku je se du me t'pa
n'jeten tem ke lon pershtypje tjera pershtypje mo ska
sikur t'kisha pas perball me ti thon dy fjal me za
po veq n'andrra mvjen ni engjull e aj engjull je ti pra

shum e bukur zemer je e ma tmir skom pa hala
po edhe nese e shoh um vjen mir qe e kom pa
se kerkon nuk e du ma edhe pse as vet sedi
eh per ty un ka me shku dej atje ku smuj me mrri

zemren kurr ska me ta thy edhe pse ti po mu
une ka me t'dasht ty edhe at'her kur bohesh gru
ngisht unazen kur e ndon qjelli lot ka me piku
me tjetrin bohesh bashk po gjithmon um kujton mu


Lyrics submited by Untex
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019