Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emir - Dashnis Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

1:
moj bjondin me syt e zi, je si ari je flori
nuk po di nga t'ja filloj, per vete apo per ty
nuk po ndalen fjalt e hallkut, po nuk po du t'ja di
e kom zemren e ni fmije, dhe besoj si nfemiri

sjom per loj per aventur, kom ni zemer jo ni gur
kalon mbi meje - sikur te jem nje ur
mu kan lidh fjalt ne fyt, e po dojn mem furr
se ti sot pom mungon ma shum se kurr

moj e mira e dynjas, e hutume mas paras
pasurin ti mund ta kesh, po jo gzimin e fukaras
dy tri euro naper xhep, dy tri dit ne tnjejtin cep
dhe dashnin qe e merr, pse tnjejten nuk e jep?

ti moj bukuria shehrit, cdo dit pot shoh pi kerrit
kur ti je me tjeter kon, po me vjen ran pi haverit
zemra ime mos harro, jom i paqes jo i territ
dikush vuan nga semundja, une po vuaj pi njerit

2:
loti shkon naper qerpik, ndale vrapin dhe mos ik
a po tkujtohen pushimet, un me ty nteleferik
pom thot shoku ku je vlla, sha ka treja ma frik
ku je shok moti stkom pa, nime je shum simpatik

po bon loj me ndrru bised, tu ngu kong me ni kaset
po shkon koha veq tu nejt, me ni qosh tu kshyr gazet
mka hup mendja po hec larg, po rri shtremt po foli drejt
ti je idhnu me mu, e siq po shihet un me krejt

srrihet nshpi nuk shkohet npun, pse po shuj se spo du dhun
shoqja jote po bon party, shkaku jot nuk jom i ftum
kejt po plasi pom del flaka, sikur nshpin me ma lon briskun
kur m kujtohet shuplaka, thom e perbuza rriskun

n'univers osht vetem njana, si ajo nuk bon mo nana
a po mtregon dikush, une asaj si ti ndana
per kon mu ndreq per kon mu vesh, kujt ti blej tulipana
a me nejt me vujt per ty apo me dal me jarana

3:
pasha ty shum jam merzit, kur vjen nata po kam frik
nese sme japin familja , une per ty kom me ik
pate thon e spo thu tash, si tbesoj e tbona rrafsh
ti uroj gjitha te mirat, dhe te kqijat lemi pas

kom diqka per me tregu, zemer mos mu idhno mu
kom nevoj vetem per ty, amo duna met tradhtu
tkisha pas nven zemres guri, kisha bo edhe at'her
po e verteta dihet, une jom djal pa sherr

jom i njejti deri nvorr, ske arsyje mos thuj POR ..
me ka humb shikimi, tu tshiku un mbeta qorr
shpesh ne mesazhet tona , te shkruva vargje folklor
se kur malli e prek zemren, e kupton se qenka zor

shkoj nqytet me pi ni kafe, per mi ndrru dy-tri llafe
thjesht e kom kuptu se spo muna met hek qafe
hala ndjej hala sjom sos
se une rash n'dashni sikur me ra n'overdoz


Ky tekst u dërgua nga  fb30262Emir
Publikimi: 01/01/2016


Emir - Dashnis
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashnis".
3. Video është e këngës "Dashnis", por nuk këndohet nga Emir.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Emir:


Komente 0