A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Emir - Nanë & Babë


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/05/2013

2013-05-19T14:09:15

ej nan edhe bab jeni ata qe ju du
me zemer e shpirt po edhe ju mdoni mu
kur une jam ni vet e pak lot um kan piku
perveq juve nan kerkush sum ka qetsu
mkeni rrit mkeni shkollu mkeni pru nket bot
me qaq sa keni pas mundsi jeni kon tfort
.. e une vlla tash kto kejt pi di
kurr mes nesh nuk ka me pas kufi
eh dashnia per juve pi qerve shum dallon
nan / cdo moment du me tpas pran
nuk um hup dashnia sa tka djell edhe han
e ty bab shum fjal ti kisha than
kisha bo roman per ju kurr s'isha nal
kudo qe ju kam malli ka mem mar
me ardh me ju perqafu sikur tjet hera e funit
eh sonte po i shoh fotot e albumit

ref:
E kam veshtir kur sjeni pran
kur sjeni pran zemra me qan
me shum bindje e thom shum te du oj nan
E kam veshtir kur sjeni pran
kur sjeni pran ska dit as nat
me shum bindje e thom shum te dua bab

Kur i kom larg shpesh i thirri ntelefon
babit i thom nuk ka kush qe tzavendson
e nana ma bon djali jem pom mungon
vjen momenti kur zemra ka emocion
mdoket qe e kam kejt boten ju kam gjithqka
jeni tvetmit qe ton jeten ju maj nkra
nuk ka arsyje najher mu perla me ta
kado qe shkoj thom rumi o Allah
spi du tmirat e kejt botes per mu jeni ma tmirt
cdo sen per mu e boni e jepni me gjith shpirt
te un i keni ment cdo nat edhe dit
e une per juve i kisha kput zinxhirt
kisha bo roman per ju kurr s'isha nal
kudo qe ju kam malli ka mem mar
me ardh me ju perqafu sikur tjet hera e funit
eh sonte po i shoh fotot e albumit


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019