Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emir - Ska Ma Shpres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

mke mungu nket periudh,
para vaktit me ke rrudh
gjat ksaj kohe
mu lidhen kam edhe dur

mke mungu kur meta vet
kur vet heca ne ket udh
per njeqind mij arsye
nuk po muj anash met hudh

jena ba pik e pes
si tvaerfër pa adres
nga besimi i tepert
ne fund vet u preva nbes

vet qava vet u gzova
vet ngava vet u rrzova
per as 1 minut t'vetme
zemer ty nuk tharrova

e lam dashnin nharres
e vet metem pa shpres
ishin do gabime tvogla
e per to prap kerkoj ndjes

nga halli po mohoj
kur po tham per ty smenoj
osh genjeshter po stregoj
me t'vertet pa ty sduroj

ja lam gjith ksaj kohe
hala bukur ti sme njohe
po une jam kurioz ta di
se nga une a u ftohe

se nga une per qka ke frik?
se nga une qfar ke te kqija?
ishia i fort sikur hekur
po tash mdogji xhelozia

me mungon tdrejten me fol
me ket merzi jam lodh
e lash veten me ni an
nuk po mirrna as me shkoll

mka met veq te vazhdoj
mka met te rii n'kujtime
edhe pse nuk te takoj
ti je pjes e jetes time

eci vet mbi trotuar
si mu kan nga bota i ndar
ti je andrra ma e bukur
je ti thesari me ar

po e nij nje dridhje ntrup
kur eshoh dashnin e par
me kan fol per vepra tua
e une spo besoj ne fjal

a ke mall per mu dashni
a ke ndjenja per me m'kthy
a t'mungova siq m'ungove
ake forca per me m'thy

a ke ndjenja me m'pa keq
a ke ftyr per me m'genjy
ti a ke nevoj per mu
si qysh kom nevoj une per ty

kom nevoj po nte them
sinqerisht zemra pom dhem
mu pom dhem po nuk asht sen
sdu ta kesh t'njejtin problem

spo du loti n'sy me t'ra
pom vjen mir kur sje tu qa
un jom keq po sdu mem pa
se prej teje kshtu jom ba

i harroj ditet n'errsir
pikon loti pa meshir
si mu ndal goja dhe zani
smujtamet than lamtumir

si u musha n'frym e sfola
si t'shikova me mall
e kuptova n'ato mrrola
qe epasmi t'njejtin hall

kam nevoj ta them nga shpirti
se nga shpirti po del fjala
me ty u ndjeva ma s'mirti
nje mij her te qoj te fala

nje kujtim zemren ma mbyti
si t'vazhdoj nga e para
si ta sheroj une veten
kur jam i mbulun me varra

me mungon po sta thash dot
tash ta them se kshtu tha malli
po ta shoh ate ftyr sot
oh sa mir po te rrin shalli

ma dergo veq ni mesazh
e m'kallzo sa je elumtur
se pe ndjej une nga jasht
qe pa mua paske humbur


Ky tekst u dërgua nga  shqipronhetemiEmir
Publikimi: 24/02/2016


Emir - Ska Ma Shpres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ska Ma Shpres".
3. Video është e këngës "Ska Ma Shpres", por nuk këndohet nga Emir.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Emir:


Komente 0