Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emmi Rushiti - Të Bukurat Stinë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9

Sa herë vjen pranvera
me këngë e lule plot
portat e zemrës
ajo i hap gjithmonë.

Në verë dita zgjatet
plot diell e gjallëri,
deti ne na fton
me valët plot freski.

Refreni:

Katër stinët
sa shpejt vrapojnë,
njera-tjetrën
ndjekin ato.

Kapur dorë për dore
globin përqafojnë,
njera pret tjetrën
ashtu si në lojë.

Strofa e dytë:

Në vjeshtë gjethet bien
ngadalë përmbi tokë
zogjtë lenë folenë
e frutat lëng pikojnë.

Nuk e di pse dimri
troket me zemërim
sjell me vete shiun,
borën dhe stuhinë.
Emmi Rushiti
Publikimi: 16/12/2017
Teksti: Irma Kurti


Emmi Rushiti - Të Bukurat Stinë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Bukurat Stinë".
3. Video është e këngës "Të Bukurat Stinë", por nuk këndohet nga Emmi Rushiti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Emmi Rushiti:


Komente 0