Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emyx

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
 • Emri i Vërtetë:
 • Emiljano Mjerushaj
 • Vendlindja:
 • Shkodër (Vau I Dejës) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Emyx është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emiljano Mjerushaj (Emyx) i lindur më 18.04.1995 në Shkodër (Vau i Dejës). Në gusht të vitit 1999 së bashku me familjen e tij transferohet në Brescia për një jetë më të mirë. Në moshën 6 vjeçare dëgjon për herë të parë Eminem dhe apasionohet pas muzikës Rap. Kushtet e vështira financiare të familjes e lanë pezull realizimin e ëndrres së tij në muzikë. Në adoleshencë filloi të bënte punë të ndryshme, kryesisht në restorant. Në vitin 2014 lar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Spotify

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Emyx, Emiljano Mjerushaj

Komente 0