A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Loti Im

Mali me malin nuk puqet,
Detet janë të bashkuar,
Nuk të ikën huqet,
Gjithnjë më ke tradhëtuar.

Nderi nuk shitet,
As luani nuk ngordh,
Ajo që hidhet, ajo pritet,
Edhe fëmija nga gjiri i zvordh.

Loti im është thjesht i ngrohtë,
Nuk është lot malli,
S’bëhet fjalë veç për hot
Kur gjithçka ndodh nga halli!

- poem written by Endri Nazarko


- Submitted by Endri Nazarko -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019