A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Netët E Vetmisë

Sot në netët e vetmisë,
Kërkoj muzikën të dëgjoj,
Rreth e rrotull hedh shikimin,
Gjithçka shoh, dashuroj.

Sot t’a kam nevojën më shumë se gjithmon,
Jam e vetme, e vetmuar në ktë dhomë,
Pres një përgjigje, një lot më pikon,
Vuaj dashurinë, zemra më s’punon.

Ne jemi këtu për njëri-tjetrin,
Duhemi dhe larg qëndrojmë,
Duam një herë te riun një herë të vjetrin,
Fatin e dashurisë kërkojm.

Kjo është shumë e thjeshtë,
Aventurë, veç e tillë,
Çdo stinë e kthen në vjeshtë,
Dashurinë e bën të mirë.

- poem written by Endri Nazarko


- Submitted by Endri Nazarko -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019