Më mbaj mend (për 1 muaj)

Netët E Vetmisë

Sot në netët e vetmisë,
Kërkoj muzikën të dëgjoj,
Rreth e rrotull hedh shikimin,
Gjithçka shoh, dashuroj.

Sot t’a kam nevojën më shumë se gjithmon,
Jam e vetme, e vetmuar në ktë dhomë,
Pres një përgjigje, një lot më pikon,
Vuaj dashurinë, zemra më s’punon.

Ne jemi këtu për njëri-tjetrin,
Duhemi dhe larg qëndrojmë,
Duam një herë te riun një herë të vjetrin,
Fatin e dashurisë kërkojm.

Kjo është shumë e thjeshtë,
Aventurë, veç e tillë,
Çdo stinë e kthen në vjeshtë,
Dashurinë e bën të mirë.

- poezi nga Endri Nazarko


- Poezia u dërgua nga Endri Nazarko -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet