A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Le Të Ndritë

Le të ndritë, le të ndriçojë,
Le të zhduken retë dhe të mos ketë stuhi,
Kur qielli të mos pikojë,
Sërisht tek ti do vi.

Le të ndritë sërisht,
Ndoshta do të ngrohemi,
Si të jetë vit i brishtë,
Në shkurt do martohemi.

Le të ndritë jeta,
S’ka përse të jetë herësirë,
Nëse do ketë gjithnjë të vërteta
E nesërmja do jetë më e mirë.

Le të ndritë, le të ndriçojë,
Ndoshta do jem vetëm ndoshta me ty,
Por nata gjithnjë do t’a kërkojë,
Të biem bashkë e të zgjohemi të dy.

- poem written by Endri Nazarko


- Submitted by Endri Nazarko (Sulejmani) -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019