A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Atje Ku...

Atje ku lexon vargjet e mia
Mendon se ndeshesh me një të vjetër
S’ke haber ç’është dashuria
E i rikthehesh kohës ndër etër.

E kur mendimet të ndryshojnë siç rritet një thekër
E nis tregon nostalgjikisht të kaluarën
Kur e sheh që unë jam bërë me mjekër
Kërkon nga e para të lexosh të shkruarën.

Atje ku ti flet për veten e për mua
Atje nuk ekziston askush
Nuk guxon të thuash të dua
Edhe kur mes detesh digjesh prrush!

- poem written by Endri Nazarko


- Submitted by Nazarko -

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019