Më mbaj mend (për 1 muaj)

Endri Prifti - Do Vazhdoj Te Flas Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20

Kisha menduar se nuk
do te shihja me kurre
Kisha menduar se mund
te rrija ne vetmi.

Por nuk kam menduar
se syte e tu ishin shikimi im
Por nuk kam menduar se
floket e tu me sillnin freski
Por kam menduar se jeta ime
je vetem ti

Ref.
Do vazhdoj te flas deri sa buzet
me putheje t'mi qetesosh, dhe prape
nuk do ndalem do vazhdoj te flas se
nuk di si shuhet ky mall

E me fjal e me putheje apo duke te
pare dhe ne sy i mbyll syte dhe te shoh
jane po ato flok, jane po ato buze,
jane po ata sy, je ti....

Sepse ti je si buzat e uijt qe behen
re dhe kthehen ne shi, qe me pas
vershojne nga lart dhe bijen mbi trupin tim
Dhe ne cdo moment, ne cdo rruge, cdo mendim
me shfaqesh ti, ne cdo cigare qe djeg, ne cdo got qe pije prape je ti Dhe ne buzet e mija lexon jeta ime je vetem ti

Ref.2x
Do vazhdoj te flas deri sa buzet
me putheje t'mi qetesosh, dhe prape
nuk do ndalem Do vazhdoj te flas se
nuk di si shuhet ky mall

E me fjal e me putheje apo duke te
pare dhe ne sy I mbyll syte dhe te shoh
jane po ato flok, jane po ato buze,
jane po ata sy, je ti....


Ky tekst u dërgua nga Reno CalajEndri Prifti
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/06/2011
Festivali: Top Fest 8


Endri Prifti - Do Vazhdoj Te Flas
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Vazhdoj Te Flas".
3. Video është e këngës "Do Vazhdoj Te Flas", por nuk këndohet nga Endri Prifti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Endri Prifti:


Komente 0