A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Endri Prifti - Kenga E Fundit


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  29

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/11/2015

2015-11-09T09:11:28

Participating in

Kënga Magjike 2015


Te kujtohet kur u njohem
Te kujtohen ditet netet pafund
Te kujtohet sa te lumtur jetonim
Si me thoshe jeta ime
Dashuria jone jo kurre s'do te marre fund
Edhe sikur te jemi bashke te mbytur ne nje lume.

Si harrove kaq shpejt kete ndjenje kete dashuri
Si mohove fjalet qe vete i thoshe ti
I pabesi do te pesoje,
Dhe sa here qe mendoj me shume e besoj
Se nje jete te lumtur une po kerkoj

Ref.
Si si pe njehere syte e tua,
Qe te shohesh si me veshtrojne,
Si si pe njehere lotet e tua,
Qe kaq shume me lendojne,
Si sme the njehere shpirt zemer te dua,
Dhe te me besh qe ta besoj,
Por ta dish se nje dite do ta ndjesh dhe do vuash,
Dhe mua do t'me kerkosh...

Cdo njeri ne jete e ka nje histori te tille
Kur dashurine e prekim: gezohemi, trishtohemi
Humbim ne fshehtesine e saj
Se dashuria eshte mister
Askush nuk e zbuloi kurre
Pse tradheton nje zemer e dashuruar, ate qe deshi dikur

Ditet, vera, vjeshta dhe dimri kalojne
Dielli dhe hena vazhdojne dhe ndricojne
Syte e tu mungojne, jo nuk jane prane
Ato po humbin dalengadale

Ref.
Si si pe njehere syte e tua
Qe te shohesh si me veshtrojne
Si si pe njehere lotet e tua
Qe kaq shume me lendojne
Si sme the njehere shpirt zemer te dua
Dhe te me besh qe ta besoj
Por ta dish se nje dite do ta ndjesh dhe do vuash
Dhe mua do t'me kerkosh

Si sme the njehere shpirt zemer te dua
Dhe te me besh qe ta besoj
Por ta dish se nje dite do ta ndjesh dhe do vuash
Dhe mua do t'me kerkosh.


Lyrics submited by JurgenKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019