Endrit Ademi
Endrit Ademi
Endrit Ademi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Endrit Ademi është këngëtar i njohur. Endrit Ademi është emër i ri në skenën tonë, por kjo nuk do të thotë që ai e ka nisur rrugën e muzikës që dje. Endriti bashkëjeton me muzikë që nga fëmijëria. Tani ai është këtu, mes nesh, për të treguar gjithë përgatitjen vokale e artistike dhe për të prezantuar këngë të bukura, që, siç thotë, i burojnë nga zemra e shpirti. I talentuar, i pashëm… Ky është Endriti që së shpejti do të jetë në sytë e të gjithëve.

Më datë 23 Korrik 2012, Endrit Ademi publikon videoklipin "Per Nje Fije".

Më datë 10 Dhjetor 2012, Endrit Ademi publikon videoklipin "E Kunderta". Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 18 Dhjetor 2016, Endrit Ademi publikon videoklipin "Te Lutem".

Më datë 3 Gusht 2017, Endrit Ademi publikon videoklipin "Po Te Pres", në bashkëpunim me Baboo Darabuka & Dj Benity. Muzika e këngës u punua nga Blero, teksti u shkrua nga Blero, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 18 Shkurt 2018, Endrit Ademi publikon videoklipin "Haku Jem".

Më datë 16 Shkurt 2019, Endrit Ademi publikon videoklipin "Tradhtare E Bukur". Muzikën e kësaj kënge e ka bërë Kreshnik Avdiu, i cili njëherësh e ka shkruar edhe tekstin. Ndërsa për orkestrimin e këngës “Tradhtare e bukur” është kujdesur Florent Boshnjaku. Produksioni Asha është kujdesur për xhirimin e videoklipit. Është një baladë e kompletuar nga ana vizuale me një video muzikore që i përshtatet përmbajtjes së tekstit.

Më datë 13 Nëntor 2021, Endrit Ademi publikon videoklipin "M'qani Shoke".

Më datë 12 Qershor 2022, Endrit Ademi publikon videoklipin "Dasma Jonë". Muzika dhe orkestrimi i këngës u punuan nga Labinot Mezini, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Endrit Ademi. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 16 Mars 2023, Endrit Ademi publikon videoklipin "Kallxom". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Endrit Ademi & Fadil Topalli, tekstin e shkroi Fadil Topalli, teksa për arranzhimin u kujdes Labinot Mezini. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0