Më mbaj mend (për 1 muaj)

Endrit Ademi - 22 Pranvera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Nata e fundit
Ajo natë mbeti kujtim
Sa i lumtur ishe ti o miku ynë
Ai rrugëtim i shkretë
Qoftë mallku' përjetë
Pse shkove ti
Kur të thamë të lutem rri
Ai rrugëtim i shpejtë
Nuk ia paska vlejtë
Kemi mbet' pa ty
Vëllau jonë i shtrenjtë

22 pranvera s'i prite
Mu në zemër na godite kur ike
Ditën kur ti ike
22 pranvera
Për ty lule, për ne therra
Dhe lotët për krejt vitet e tjera

Mallkoj momentin
Pse nuk patëm forcë më shumë
Pse s'të ndalëm
Tash këta lotë rrjedhin si lum
Sa u kënaqëm bashk
Sa shumë t'kemi dasht
Fatin tonë askujt Zoti mos ja dhashtë
Ai rrugëtim i shpejtë
Nuk ia paska vlejtë
Kemi mbet' pa ty
Vëllau jonë i shtrenjtë

22 pranvera s'i prite
Mu në zemër na godite kur ike
Ditën kur ti ike
22 pranvera
Për ty lule, për ne therra
Dhe lotët për krejt vitet e tjera

22 pranvera s'i prite
Mu në zemër na godite kur ike
Ditën kur ti ike
22 pranvera
Për ty lule, për ne therra
Dhe lotët për krejt vitet e tjera


Ky tekst u dërgua nga  bblertaahmetiEndrit Ademi
Publikimi: 01/05/2018
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Ardian Kastrati


Endrit Ademi - 22 Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "22 Pranvera".
3. Video është e këngës "22 Pranvera", por nuk këndohet nga Endrit Ademi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Endrit Ademi:


Komente 0