Endrit Mehmeti Poezi
Endrit Mehmeti

Tema: Poezi Dashurie


Si Nje Flutur

kur me kujtohet fetyra saj,
eshte vajza me e bukur

dhe vazhdoj per te mendoj
fluturoj si nje flutur

shkoj ate dhe e takoj,
enderr puth faqet e saj

ngadal floket ia ledhatoj
dhe keshtu qdo dit vazhdoj

deri sa nje dit dot shkoj,
prane saj te qendroj.

- Poezi nga Endrit Mehmeti{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Endrit Mehmeti


Komente 0