Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Endrit Mumajesi
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Gusht 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  35
Këndon kryesisht: pop

Endrit Mumajesi është autor këngësh dhe këngëtar shumë i njohur. Endrit Mumajesi është një ndër autorët më të talentuar të artit. Ka lindur në Tiranë. Shkollën fillore e përfundoi në shkollën "Ali Demi" në Tiranë, ndërsa atë të mesmen në shkollën "Sinan Tafaj". E ka nisur rrugëtimin e tij me muzikën që në moshën 15 vjeç. Kënga e parë me të cilën ai ka bashkpunuar dhe i ka shkruar tekstin është kënga "Një jetë me ty" nga Vedat Ademi. Ka shkruar edhe disa tekste mjaft të njohura dhe aktualisht është pjesë e produksionit ThreeDots.

Më datë 23 Tetor 2016, Genta Ismajli publikon videoklipin "Squat Baby", në bashkëpunim me Muma. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 3 Nëntor 2017, Fjolla Morina & Muma publikojnë videoklipin "Culo". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Kushuri i

Flori Mumajesit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet