Më mbaj mend (për 1 muaj)


Endy-M - Kthehu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

11/09/2014

2014-09-11T14:57:56+00:00Tash i boj pytje vetes
i thom dili t'vertetes
A une pata faj
apo sna deshti fati jetes?
nuk tkom ngat tash
po un i shprehna fletes
krejt kto fjal qe kom per ty
un i qes prej vetes
per ty gjithqka bana
a nuk paska mjaftu
syve sju besova
kur tpash tu m'tradhtu
nkrah tjetrit tu buzqesh
e dikon e le tu vajtu
ndhom marr fotografin
me mall jam tut kujtu
thu qe ti m'harrove
po thu kurr nuk ki mem dasht
kto fjal nuk jon prej shpirtit
po prej zemes qe tka plas
se nashta une ni dit
po pres me kon bashk si ateher
o Zot pranoj lutjet e mija
kthema veq edhe 1 her
me kon bashk si dikur
sdu tjeter nkit jet
kto fjal i kom percjell me lot
e prej shpirtit qe mka met
se andrrat e mija
jon komplet jeta jote
nese nuk jam pran me ty
sdu me kon pjes e ksaj Bote
Rf.
Zemren ty ta falaa
edhe krejt qka pataa
perveq tejee
tjeter un nuk dashtaa
veshtir pa tyy
po kalon edhe nataa
je kon andrra jemm
tjeter un nuk dashta
Edi sa shum gabova
ato fjal qe ty ti thash
lendova nje dashni tsinqert
ku met zemra jem tash
ku meten ato fjal
qe dikur ti mi the
ku meten andrrat tona
e dashnia qe ma dhe
qdo dit njeten tem
kalon me vujtje qe stkom pran
edi dhimbjen tane ti
nzemer po e mban
edi qe ki mu kthy ni dit
ket moment un po e pres
kthehu tlutem dhe njeher
kthehu se pa ty po vdes
tash po du me plas
qe ma spo muj met pas
qe sa muj pa fol
kena mujt gjith me kon bashk
tash spo thom qe o von
se luftoj deri sa sbon
veq ni sen hiq se du
me tu bo monoton
pse duhet ndodhi kjo
andrren mos ta jetoj
pse andrra me iku
pse ajo me lendoj
kerkoj disa fjal nga ti
vetem zemra te vazhdoj
qoft edhe fjala ik
un do ta perballoj.
Rf.
Zemren ty ta falaa
edhe krejt qka pataa
perveq tejee
tjeter un nuk dashtaa
veshtir pa tyy
po kalon edhe nataa
je kon andrra jemm
tjeter un nuk dashta...


Ky tekst u dërgua nga Shpend Morina
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet