Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eneda Tarifa - A Jeni Ju Si Une Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Ju...me tregoni, ju me thoni
me ndihmoni, me mesoni
si te shoh, te degjoj, te kujtoj, te harroj...

Dhe keshtu se bere mire
me tregoni, prap mohoni
me mesoni si te them, cfar' te them, pse ta them...

Ky esht' fati, kto jan ditet
Ikin shuhen edhe vitet,
Do te ngjas' edhe ty ndonjeher'...

Dhe shiko prap vazhdo
Hapi syt mos enderro
Ec perpara, kthehu mbrapa

[REF]
Dita vjen, nata shkon
Ky esht diell, ky esht qiell
As i shoh, po njesoj
Pse u dashk' te ndryshoj...te ndryshoj

Nga do shkosh, ku do vesh, pse po iken, pse po kthehesh
Me perpara, pak me mbrapa, me mir prit, mos bertit(mos bertit)
Shko afrohu, largohu, hidherohu por gezohu
Bere mire, bere keq, bere mire, sbere keq (sbere keq)
Mos degjo, pa shiko, pa shiko mos degjo

[REF]
Dita vjen, nata shkon
Ky esht diell, ky esht qiell
As i shoh, po njesoj
Pse u dashk' te ndryshoj

Un fryj eren i ngre dallget mbi det
I hap rete diellit coj stuhin
Ju a beni dot si une?

Une mendoj edhe flas me diten kur agon
Jam nje enderr jam nje fjale e mire
Ju a jeni dot si une?

Ju...me tregoni, ju me thoni
me ndihmoni, me mesoni
si te shoh, te degjoj, te kujtoj, te harroj...

Dhe keshtu se bere mire
me tregoni prap mohohni
me mesoni si te them, cfar' te them, pse ta them...

Ky esht' fati, kto jan ditet
Ikin shuhen edhe vitet,
Do te ngjas' edhe ty ndonjeher'...

Dhe shiko prap vazhdo
Hapi syt mos enderro
Ec perpara, kthehu mbrapa

[REF]
Dita vjen, nata shkon
Ky esht diell, ky esht qiell
As i shoh, po njelloj
Pse u dashk' te ndryshoj

Un fryj eren i ngre dallget mbi det
I hap rete diellit coj stuhin
Ju a beni dot si une?

Une mendoj edhe flas me diten kur agon
Jam nje enderr jam nje fjale e mire
Ju a jeni dot si une?

Un fryj ere (un fryj ere)
I hap rete diellit (i hap ret')
Je nje enderr (jam nje enderr)
Je nje fjal e mir

Une mendoj edhe flas me diten kur agon
Jam nje enderr jam nje fjale e mire
Ju a jeni dot si une?


Ky tekst u dërgua nga ditona

Eneda Tarifa - A Jeni Ju Si Une
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Jeni Ju Si Une".
3. Video është e këngës "A Jeni Ju Si Une", por nuk këndohet nga Eneda Tarifa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eneda Tarifa:


Komente 0