Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eneda Tarifa - Nuk E Harroj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ndodh ne jet qe papritur nje njeri
te behet kaq i shtrejt
dhe portreti i tij i qilter
ne qdo hap te ndjek nga do dit e net

Jo jo un kurr se harroj
me shikimet qe me fali dhe qdo fjal te ngroht
syt e qeshur ta tij djali
qe mes jush nga zemra vjen e me uron

Shpesh e kerkoj neper rruget e atdheut
me kenge shkoj
nuk e di se qme rrebeu
dhe kerkoj qe kenga ime tvazhdon

refren ta ket pergjimon neper rruge e atdheut
me kenge shkoj
nuk e di se qme rrebeu
dhe kerkoj qe kenga ime te jetoj

Dhe pra tani mes jush po shikoj
ne mija njerez syt e tij un ti dalloj
dhe vjen ai nje fjal do me thot
kjo kenga jon refren do mbetet pergjithmon


Ky tekst u dërgua nga D.tina


Akordet:

(Em)Ndodh ne (Am)jet qe papritur nje njeri
te behet kaq i (Dm)shtrejt
dhe portreti i tij i cilter
ne qdo (Am)hap te ndjek (G)ngado dit e (Am)net

Jo jo un (Am)kurr se harroj
me shikimet qe me fali dhe cdo fjal te (Dm)ngroht
syt e qeshur t asaj vajze :P
qe mes jush nga (G)zemra vjen e me (Am)uron

Shpesh e (Am)kerkoj neper rruget e atdheut
me kenge (Dm)shkoj
nuk e di se cme rrebeu
dhe (Am)kerkoj qe kenga (G)ime te (Am)vazhdoj

refren ta (Am)ket pergjimon neper rruge e atdheut
me kenge (Dm)shkoj
nuk e di se cme rrebeu
dhe (Am)kerkoj qe kenga (G)ime te (Am)jetoj

Dhe pra (G)tani mes jush po (Am)shikoj
ne mija (G)njerez syt e saj un ti (Am)dalloj
dhe vjen (G)ajo nje fjal do me (Em)thot
kjo kenga (Dm)jon refren do mbetet (Am)pergjithmon

Eneda Tarifa - Nuk E Harroj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk E Harroj".
3. Video është e këngës "Nuk E Harroj", por nuk këndohet nga Eneda Tarifa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eneda Tarifa:


Komente 0