Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eneda Tarifa - O Vlore  (Feat. Salsano Rrapi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

14/05/2011

2011-05-14T19:44:50+00:00Ish nje djale i cmendurfluturoi te ZOTI
Me kenge ia prishi mendjen dhe pasurine ia vodhi
Kur u nis te kthehej i rane poshte nga xhepi
Dhe plot me xhevahire u mbush i gjithe bregdeti
Nga Nalta ne Himarenga fshatra si kurore
Ne mes si diamandshkelqeve ti o Vlore
Po kjo legjende e re me vjen nga historia
Se enkas per ket kengee shpiken ment e mia

REF:
o vLORE
Endrat tek ti po ngrene shtratinkrahet lart i zgjatin
O VLOOOOOORË
Ishim larg por jemi ne prane lotet na u thane
Ritmi i jone je
o Vlore o VLOOOOOORË

I vetem eshte nje lapte vjedh dhe te tremb
Por po te behen dyfillon vec nje kenge
Dhe zemerinmi i Vlores mund te trondise shtetin
Me flake t'mbuloje token gomonet mbushin detin
Amadia Orikumipo zhduket lashtesia
Ju vidhen naten guretper qoshe nder shtepia
Po kto mbeten pasharruar neper vite
Se Vlora si smeraldë shkelqen me rreze drite

REF:
O VLOOOOOORË
Endrat tek ti po ngrene shtratin krahet lart i zgjatin
O VLOOOOOORË
Ishim larg por jemi ne prane ,lotet na u thane
Ritmi i jone je o Vlore O VLOOOOOORË

Amadia Orikumipo zhduket lashtesia
Ju vidhen naten guretper qoshe nder shtepia
Po kto mbeten pas harruar neper vite
Se Vlora si smeraldë shkelqen me rreze drite

REF:
O VLOOOOOORË
Endrat tek ti po ngrene shtratinkrahet lart i zgjatin
O VLOOOOOORË
Ishim larg por jemi ne prane lotet na u thane
Ritmi i jone jeo Vlorë O VLOOOOOORË


Ky tekst u dërgua nga Anto
Më Shumë Këngë Nga Eneda Tarifa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet