Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eneda Tarifa - Permeti (Feat. Salsano Rapi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

aaaaaaaaaa
aaaaaaaaaa
aaaaaaaaaa
aaaaaaaaaa
(salsano)
mban mbi koke nje mal
dhe nen gushke nje lum
varen yjet ne qiell
si rubine te kuq
histori mijra vjet
ne nje keng me gernet
mdridhet zeri
sa here te therras o permet
(eneda)
guret e sokakut dhe avllit e bardha
vreshtat me qershi te shpella permbi vjos
kishat dhe selvite
bredha monopate
kenge dashurie
tpim nje got rakie
(ref)
o permet
loti im sot je
se ne rruge tkurbetit tret gjurmet e lugjet
ne muzg atje

o permet zemra ime je
je zenisi qe ngjallet nga puthjet e bijve te tu
(eneda)
guret e sokakut
dhe avllit e bardha
vreshtat me qershi te shpellat permbi vjos
kishat dhe selvite
bredha monopate\
kenge dashurie
tpim nje got rakie

o permet
aaaaaaaaa
aaaaaaa
aaaaaaaa
aaaaaaaaaa
( salsano thirrje)
histori mijravjet ne nje keng me gernet
(salsano thirrje)
mdridhet zeri sa here te therras
o permet
o permet
aaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaa


Ky tekst u dërgua nga orsela,arberi,esmeralda

Eneda Tarifa - Permeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Permeti".
3. Video është e këngës "Permeti", por nuk këndohet nga Eneda Tarifa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eneda Tarifa:


Komente 0