Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eneda Tarifa - Nje Zambak I Bardh Ne Gur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Lart në shkrepat e Mirditës
ka hedh rrënjë një gur'i kuq
kështu thonë fjalët e legjendës
ku dhe zbret lufta me turq

kalojnë vite,kalojnë shekuj
por një gjë se harroj kurrë
si lulëzon e kurrë nuk vyshket
një zambak i bardhë në gur

ᖇᗴᖴᖇᗴᑎI
O zambak i bukur-o
pse po çel petale,
do t'flladis un'trimat-o
Që kanë rënë në male

o zambak i gurit-o
pse po çel në bjeshkna-je
kujtoj partizanët-o
shqipe mbi këto maje!


Eneda Tarifa - Nje Zambak I Bardh Ne Gur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Zambak I Bardh Ne Gur".
3. Video është e këngës "Nje Zambak I Bardh Ne Gur", por nuk këndohet nga Eneda Tarifa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eneda Tarifa:


Komente 0