Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enemy - Vendi Im (Feat. Tuko)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Te pyesin pse qendron si i trishtuar
Rri vecuar me vete duke menduar
Jetojm ne nje vend te harruar
Gezojm nje mentalitet te degjeneruar
Nga bota te menjanuar me vete te mbivlersuar,
shteti jone i korruptuar,
me pushtetar te pakualifukuar,
popull me syte erresuar,
nga teknologjia e re te fiksuar,
mbizotruar papunsia ne kete realitet,
ne kte kaos qe vazhdon te ket jet, pamundesia ekonomike ku ne cdo familje e ka mbyt mjerimi ,
kur shikon lot deshperimi te nje nene qe djalin ja mori emigrimi,
te nje babe qe kurr si rreshti mundimi,
dhe ne njefar forme shperblimi,
mbushur plot me doze zhgenjimi
Ku percillet pasqyrimi i ktij mentaliteti te eger kapitalist,
nje shteti gati gati komunist,
ku burokracia mbizotron po ashtu dhe leku i piste

Cfare shikoj tani
Cpo ndodh me vendin tim
Njerez pa te ardhme
Vuajtje dhe mjerim

Mentalitet i eger vese dhe sjellje te liga
Qe nga republika der te populli me intriga
Njesoj si politika respektohet vec karrigia
Endrra si Amerika qejf para dhe jet si vipa
Shumica jan pa pune e disa ushtrojne dhune
Disa pin drog aq shum sa nga goja nxjerrin shkum
Shumica ne tension e disa nen presion
E ka plot ne depresion qe u duket iluzionNje iluzion si enderr e keqe ne gjume te helmon
Jeton brenda nesh ndjenja qe te rebelon
Shfaqet si mendim qe kerkon shpetim
Nga kthetrat e ketij sistemi qe te mban ne roberim
Te shtrengon fort ne fyt gati sa ste mbyt e pastaj i hap syt e kupton se te eshte dhen nje shans i dyte
Prandaj nisja qe tani, mos rri kot si parazit
Shmangu ktij mentali,jeten tende nxirr ne dritNuk kemi video për këtë këngë.


Enemy
Publikimi: 21/01/2018


Enemy - Vendi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vendi Im".
3. Video është e këngës "Vendi Im", por nuk këndohet nga Enemy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Enemy:


Komente 0