Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Natyrën

Jeta

Shkruaj te pakten nje fjalë
per shpirtin tënd
e di qe eshte e drejta juaj
të vendosni deri ne fund.

A e keni ndëgjuar zërin
ndoshta s'ka qen ënderrim
a keni me shpresë
jetën ta ktheni në fillim

Të ka prekur fort
ndoshta je përvluar
por duhet ta kuptosh
se eshte thesari juaj

Jet dhe fort veq aty
duhet besuar
të ka qar shpirti i ngrat
e mbrojtje ske kërkuar

Ruaju deri ne fund
që shpresa te mos vdes
jeta per ty do jet drit
e vdekja terr

- poezi nga Enes Haxhiu


- Poezia u dërgua nga Enes Haxhiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet