Më mbaj mend (për 1 muaj)

Devqa
  • Emri i Vërtetë:
  • Altin Devqa
  • Vendlindja:
  • Neubrandenburg 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Maj 2000
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  43
Këndon kryesisht: hip-hop

Devqa është këngëtar. Altin Devqa i njohur si Devcha lindi ne Gjermani me prinder kosovar. Devcha eshte reper, kengtar dhe tekstshkrues. Karriera e Altinit filloi ne Mars 2017 pas publikimit te kenges “Hala”.

Më datë 24 Mars 2017, Devcha publikon videoklipin "Hala".

Më datë 21 Prill 2017, Devcha publikon videoklipin "Po Du".

Më datë 14 Korrik 2017, Devcha publikon videoklipin "Xfeelin'".

Më datë 29 Dhjetor 2017, Devcha publikon videoklipin "Robin Hood / Skrt".

Më datë 25 Maj 2018, Devcha publikon videoklipin "Ye Uh".

Më datë 17 Gusht 2018, Devcha publikon videoklipin "Lambo".

Më datë 1 Mars 2020, Devqa publikon videoklipin "Reni Jem". Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 16 Tetor 2020, Devqa publikon videoklipin "Audi".

Në vitin 2020, Devqa publikon albumin "I Vogël O' Rritë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  TheRapStar  

Komente

Asnjë Koment

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

të tjera


Komente 0