Më mbaj mend (për 1 muaj)

Engjell Çaçani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Kolonje 
  • Mosha:
  • 72 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Engjell Çaçani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Ka filluar aktivitetin artistik ne vitin 1970 duke inçizuar kenge patriotike ne Radio Tirana. Ka qene pjese e trupes muzikore ne pallatin e kultures Fan Noli Erseke. Me pas u burgos nga regjimi komunist 10 vjet per arsye politike. Pas daljes nga burgu ka mare pjese regullishte ne koncerte dhe seshte ndare asnje moment nga muzika. Ka realizuar tre vidioklipe. Vazhdon te shkruaj tekste dhe te kete projekte per te arthmen. Nr kontakti 0693587270 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lintor Osmenaj

Alfred Meço

Gezim Kaso

Hysni Alushi

Renato Jaho

Shkëlqim Beshiri

Vaske Curri

Ali Kondi

Laver Bariu

Vladimir Seferi

Tags: Engjell Cacani, Engjell Carcani, Engjell Çaçani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet