Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eni Koçi - Dhoma Me Lodra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  54

Në një dhomë të vogël
si të ishte e tërë bota
një magji të tërë kisha ndërtuar
kukulla dhe lodra

Si në një përrallë
unë fëmijë ëndrrën e enda
dhe me miqtë e mi qiellin pushtova
qava edhe heshta

Vjen një ditë e kupton
më nuk luan rritesh ti
dhoma jo s'të mjafton
është e vogël ka pak dritë

Para saj sot rri e heshtur
më vjen keq ta shkatërroj
dora stepet goja ndalet
jo nuk do ta bëj

Renden vitet fëmijëria
mbeti pas diku e strukur
bota humbet
heshtin lodrat të vjen keq

Ndodh një ditë si dhuratë nuk vijnë më lodra
motra jote plot gëzim në dhomë është futur
nuk të iket shtohet malli nostalgjia
prap thërret fëmijëria

Nëpër vite dhomë e vogël nuk harrohet
shpesh atë me mall ngarkuar ke mbi vete
bota jote dhe një ëndërr rrugën nisi
prap thërret fëmijëria
Eni Koçi
Publikimi: 02/10/2009
Muzika: Agim Rrëza
Teksti: Mimoza Tola


Eni Koçi - Dhoma Me Lodra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhoma Me Lodra".
3. Video është e këngës "Dhoma Me Lodra", por nuk këndohet nga Eni Koçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eni Koçi:


Komente 0