Enis Bytyqi
Enis Bytyqi
Enis Bytyqi
  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Prill 1990
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop popullore moderne
Enis Bytyqi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Enis Bytyqi nga nje familje nga Ferizaj. I suksesshem ne fushen e muzikes. Nje djale edhe pse ne nje moshe te re pervec muzikes ka hobi dhe profesione te tjera.

Më datë 30 Korrik 2010, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Sundon Amori".

Në vitin 2011, Enis Bytyqi publikon albumin "A Thu Jam I Keq".

Më datë 22 Qershor 2014, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Te Mos Dashuroja Kurre". Muzika e këngës u punua nga Vullnet Ibraimi, teksti u shkrua nga Vullnet Ibraimi. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 7 Dhjetor 2014, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Zemer Tjeter". Muzika e këngës u punua nga Vullnet Ibraimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vullnet Ibraimi. Videoklipi u prodhua nga Daniel Joveski.

Më datë 29 Dhjetor 2015, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Sillesh". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Daniel Joveski.

Më datë 7 Maj 2016, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Ani Ani".

Më datë 6 Korrik 2016, Mozzik publikon videoklipin "M'ra Pika", në bashkëpunim me Enis Bytyqi.

Më datë 12 Nëntor 2016, Enis Bytyqi publikon videoklipin "A Kam Une Faj".

Më datë 28 Dhjetor 2016, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Jena".

Më datë 26 Mars 2017, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Mall".

Më datë 28 Qershor 2017, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Jerem".

Në vitin 2017, Enis Bytyqi publikon albumin "Best Of".

Më datë 15 Tetor 2017, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Inati".

Më datë 27 Dhjetor 2017, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Sikur Ajo".

Më datë 28 Dhjetor 2017, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Sikur Ajo". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Fuego, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 18 Prill 2018, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Une Per Ty". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Më datë 22 Qershor 2018, Enis Bytyqi publikon videoklipin "T‘Kam Dasht". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori.

Më datë 18 Korrik 2018, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Bashk".

Më datë 30 Tetor 2018, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Marak". Muzika e këngës u punua nga vetë Enis Bytyqi, teksti u shkrua nga vetë Enis Bytyqi.

Më datë 10 Mars 2019, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Ti!". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Enis Bytyqi. Producent është Rzon, ndërsa për xhirimin e videos muzikore të këngës së re është angazhuar Martin Flindt.

Më datë 21 Qershor 2019, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Melodi". Producent i këngës është RZON, i cili është kujdesur për muzikën dhe tekstin. Kënga është vizualizuar edhe me një klip mjaft veror, në të cilin këngëtari nga Ferizaj vjen me një performancë atraktive. Për anën vizuale të projektit është kujdesur produksioni XL Films dhe Martin Flindt.

Më datë 31 Tetor 2019, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Kujtime". Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 11 Dhjetor 2019, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Habibti". Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 1 Prill 2020, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Andere Wege".

Më datë 15 Korrik 2020, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Gjemba".

Më datë 20 Nëntor 2020, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Labile". Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 10 Shkurt 2021, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Histori". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Enis Bytyqi. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 9 Maj 2021, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Ti Fala". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Enis Bytyqi. Produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 16 Korrik 2021, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Nashta". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Enis Bytyqi. Videoklipi u prodhua nga Cinegr8, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Më datë 2 Mars 2022, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Kthehu". Produksioni audio u realizua nga Gesko.

Më datë 13 Korrik 2022, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Raki". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Enis Bytyqi & Gesko kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Gesko.

Më datë 27 Tetor 2022, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Ani". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Gesko & Enis Bytyqi kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Gesko.

Më datë 22 Shkurt 2023, Enis Bytyqi & Gesko publikojnë videoklipin "Vaj". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Gesko & Enis Bytyqi kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Gesko.

Më datë 1 Qershor 2023, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Simpati". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Gesko & Enis Bytyqi kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Gesko.

Më datë 15 Tetor 2023, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Luj". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Enis Bytyqi & Gesko kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gesko.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 61