Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enis Bytyqi - Xhamadani Vija Vija / Ani Mori Nuse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kam nje lot
Pikon si are
Se me shekull jam shqiptar
E kur malet mi m'loj bora
Per atdhe kenges ja mora
E kur malet mi m'loj bora
Per atdhe kenges ja mora
Xhamadani vija vija
Eshte Kosova eshte Shqipnija
Rreh si zemer qiftelia
O sa e madhe eshte Shqipnija
Rruge time per Shqipni
Mka percjell aj drini zi
Dhe u nisa per me ardhe
Por si vala drinit bardhe
Dhe u nisa per me ardhe
Por si vala drinit bardhe
Xhamadani vija vija
Eshte Kosova eshte Shqipnija
Rreh si zemer qiftelia
O sa e madhe eshte Shqipnija
Ani mori nuse ani qafgastare
ani mori nuse ani qafgastare
ani a don rruze
ani a don pare
ani a don rruze
ani a don pare
As nuk du rruze
as nuk du un pare
As nuk du rruze
as nuk du un pare
Veq e du un djalin
Djalin o Shqiptare
veq un e du vajzen
Vajzen o Shqiptare
Ani mori nuse ani qafgastare
ani mori nuse ani qafgastare
ani a don rruze
ani a don pare
ani a don rruze
ani a don pare
As nuk du rruze
as nuk du un pare
As nuk du rruze
as nuk du un pare
Veq e du un djalin
Djalin o Shqiptare
veq un e du vajzen
Vajzen o Shqiptare

Ky tekst u dërgua nga feroidolPublikimi: 02/07/2020
Produksioni: RZON & Çelik Lipa
Instrumental: Endrit Hamdiu
Directed: Endrit Rrahimi


8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Enis Bytyqi:


Komente 0


Enis Bytyqi - Xhamadani Vija Vija / Ani Mori Nuse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhamadani Vija Vija / Ani Mori Nuse".
3. Video është e këngës "Xhamadani Vija Vija / Ani Mori Nuse", por nuk këndohet nga Enis Bytyqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.