Enita Ismaili
Enita Ismaili

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Enita Ismaili është një këngëtare e njohur. Është padyshim, një nga këngëtaret më të kërkuara të muzikës popullore. Zëri i saj brilant është kaq i dashur për publikun shqiptar, sa të gjithë do të donin ta kishin pjesë të gëzimeve familjare. Ka një axhendë të ngarkuar me koncerte, por kur bëhet fjalë për të argëtuar shqiptarët në Kosovë, Maqedoni, Mali i Zi dhe Diasporë. Enita Ismaili nuk i thotë kurrë “Jo” ftesave të tyre. Është nga të paktat artiste që nuk pranon të bëjë kompromise me kën...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0