Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu

O atedhe o toke e bekuar
Trima shqipetar brez pas brezi ke trasheguar

Trimerisht luftuan me shpate e me pene

te gjith shqipetaret
u bashkuan te shpetojne memedhene

Larguan turqit dhe gjermanet
pas tyre edhe italianet
Luftuan trimat per liri
per gezim e begati

Atedheu im i dashur
shum trima ke lindur
Sot jam krenare
qe tek ty jam rritur

- poezi nga Enkeleda Toska


- Poezia u dërgua nga Enkeleda -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  34


Më shumë nga Enkeleda Toska


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet