Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enkelejda Arifi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  349
 • Vendlindja:
 • Durrës 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 46 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Enkelejda Arifi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqipërisë së jugut. Enkelejda Alushi-Arifi eshte nje kengetare e cila kryesisht kendon kengen çame. Ne skene eshte paraqitur si nxenese, dhe nga ato vite ajo ka nje sirtar te plote muzikor. Si perkrahes dhe bashkepuntor i saj eshte djali i xhaxhat te saj, Hysni Alushi, dhe ky nje kengetar shume i dashur dhe popullor. Ajo eshte e martuar ne Gjilan, ku merr pjese ne Ansamblin e Gjilanit. Ka marre shume çmime e mirenjohje per kengen e saj. Enkelejda thote se: "Plage ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Mbesa e

Hysni Alushit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

2 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Aurora Susuri

Fikrije Lushaku

Miranda Hashani

Lora Braha

Shqiponja Muhaxheri

Eliza Hoxha

Mimoza Mustafa

Diellza Kolgeci

Teuta Selimi

Emine Toska

Tags: Enkelejda Alushi, Enkelejda Arifi, Enkeleda Alushi, Enkeleda Arifi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet