Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enkelejda Alushi: Një Kryevepër Për 100 Vjetor

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
[20-11-2012]
Pese zera te mrekullueshem bashkojne, pese trevat shqiptare: Shqiperi, Cameri, Maqedoni, Kosove e Mal te Zi.

Jane keta kengetaret e njohur: Nikolle Nikprelaj, Kastriot Tusha, Ilir Shaqiri, Enkeleida Arifi dhe Selami Kolonja, qe gjithmone i kenduan flamurit dhe kombit, ndersa tani te bashkuar sjellin nje kryeveper dedikuar 100 Vjetorit te Pavaresise.

Nje kenge dhe klip me titull domethenes "Ne nje flamur te pandare", nje produksion i Radio Televizionit Shqiptar, i cilesuar si "himni i 100 Vjetorit", simbolizon nje enderr shekullore te shqiptareve per t'u bashkuar.

Kenga eshte shkruar dhe komponuar nga duo i njohur, Agim Doci dhe Edmond Zhulali.

Skeda

Kënga titullohet: Në një flamur të pandarë

Teksti: Agim Doci

Muzika dhe orkestrimi: Edmond Zhulali.

Këndojnë

Enkelejda Arifi (Camëri)

Ilir Shaqiri (Kosovë)

Kastriot Tusha, (Shqipëri)

Selami Kolonja, (Maqedoni)

Nikollë Nikprelaj, (Mal i Zi)

Videoklipi është realizuar nga VIDEOART për të cilin është filmuar në Ulqin, Tuz, Tiranë , Durrës, Vlorë, Strugë, Manastir, Prishtinë dhe Gjilan.
 (Albavipnews)


      Enkelejda Arifi, Kastriot Tusha, Ilir Shaqiri, Selami Kolonja & Nikollë Nikprelaj - Nën Një Flamur Të Pandarë [Teksti dhe Klipi]

Komente 0