Më mbaj mend (për 1 muaj)


Enkelejda Alushi - Pleqte Sevdalinj

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pleqte Sevdalinj".
3. Video është e këngës "Pleqte Sevdalinj", por nuk këndohet nga Enkelejda Alushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Enkelejda Alushi - Pleqte Sevdalinj  (Feat. Grupi I Burrave Kavajë)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Këngë e albumit:

"Yjet E Kenges Popullore Shqiptare (Vol.1)"

Komente

Asnjë Koment

09/04/2012

2012-04-09T17:55:28+00:00E kur kaloj nga rruga,
sa maraz qe kam.
Nga nje tufe me burra,
sec gjeta belane.

Te gjithe te moshuar,
duken namuzli.
Na paskan qelluar,
burra sevdalinj.

(Grupi i burrave.)
Pyte nanen tate kur ka qen e re.
Se dikur garipa kena qen dhe ne.
Kur na shef ne kafe, tuj shku per ne shpi.
Na e thuj nji llafe se na ben te rinj.

Ref.
Kenga dhe dashnia na mban me gajret.
Kshtu ka qen ka hone, e kshtu ka me mbet.
Kshtu ka qen ka hone, e kshtu ka me mbet.
Kenga dhe dashnia na e zgjat ket jet.

Pleq e goxha pleq,
kan qellu qeflinj.
Kur i sheh per dreq,
duken djem te rinj.

C`keni qe me ngacmoni.
Me lerni rehat.
Jam come, zamoni.
Katermbedhjete karat.

(Grupi i burrave)
Lulet na u vyshken, kena shpirt jaroni.
Goc mos luj me pushken, se e mush shejtoni.
Ti ket lloj maraku, ulur si dikur`.
Ne pleqte e Kavajes, nuk plakemi kurr`.

Ref.(2.x)
Kenga dhe dashnia na mban me gajret.
Kshtu ka qen ka hone, e kshtu ka me mbet.
Kshtu ka qen ka hone, e kshtu ka me mbet.
Kenga dhe dashnia na e zgjat ket jet.


Ky tekst u dërgua nga Agnesa   Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Enkelejda Arifi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet