Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enkelejda Alushi - Sonet Per Vete  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

21/09/2012

2012-09-21T07:41:35+00:00Vjen mbremja
Pushoj çdo gje
Ra nata dal nga dal
Dhe une nuk fle

Qyteti dritat mbyll
Nji e nga nji
Por une nuk mund te fle
Se jam me ty

Vjen mbremja
Çdo gje pushoj
Gjith naten
Per ty mendoj

Dritaren hap ngadal
Hyn dashuria
Ne zemer
Ajo troket

Ref...
Mbremja sot
Gjith urimet
Tek ti m'i çon

Mijra tinguj
Ne zemer zgjon
Per ate qe dashuron

Un e di
Sonte naten
Nuk po fle dhe ti

Zemra jo nuk mund
Te ket qetsi
Kur kendon per dashuri

Vjen mbremja
Tani s'kam gjum
Ra nata dal nga dal
Dhe vjen tek un

Dhe bashk me te
Si fllad hyn dashuria
Vjen mbremja
Une jam me ty

...

Vjen mbremja
Pushoj çdo gje
Ra nata dal nga dal
Dhe une nuk fle

Qyteti dritat mbyll
Nji e nga nji
Por une nuk mund te fle
Se jam me ty

Vjen mbremja
Çdo gje pushoj
Gjith naten
Per ty mendoj

Dritaren hap ngadal
Hyn dashuria
Ne zemer
Ajo troket

Ref...
Mbremja sot
Gjith urimet
Tek ti m'i çon

Mijra tinguj
Ne zemer zgjon
Per ate qe dashuron

Un e di
Sonte naten
Nuk po fle dhe ti

Zemra jo nuk mund
Te ket qetsi
Kur kendon per dashuri


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Enkelejda Arifi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet