A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Enkelejda Arifi - Nje Dashuri


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/12/2010

2010-12-27T11:17:58

Music:

Adrian Hila

Participating in

Festivali i 49-të në RTSHIt's a long time that we try finding the lyrics to "Nje Dashuri" sung by Enkelejda Arifi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Enkelejda Arifi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Egzona Gjonbalaj. We wish that's the lyrics you are looking for:Në një stacion,n'trotuar
se kam zakon
t'bisedoj me kalimtar
aty je ti ne hallë për një flaj
me sy tek un që më ke përball

ref.
Ndalet taxi treni vjen
por ne mbetim ne stacion
shi po bjen nata flen
ti shum let më shtrëngon
pa omrell lagem bashk
qëllimisht në shi
taxi iken treni shkon
mbetet nje dashuri

Nën drit te zbeht
si hajnë i shpejt
ma vodhe puthjen
e parë shumë leht
ndalen taxit kerkojn udhtar
por ne mbesim ne stacion
si me parë

Ref.more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019