Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enkelejda Alushi - Potpuri E Shqiperise Se Mesme 2015 Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Hajde malenake
Duje lalen e
Hajde gushebardhake
Duje lalen e

Hajde moj boje esmere
Duje lalen e
Hajde topsheqere
Knoqe lalen e

Hajde goce e lales
Ç'e hudh vallen e o bo bo
Hajde gushebardhake
K'naqe lalen e

Hajde moj malenake
Ma jep fjalen e
Hajde moj gushbardhake
Merre lalen e

...

Si mesoj o karrocen e dylit x2

E morr çuni e çoi n'Shijak e
Me i dhon paret ndermen s'i ra e

Ref...x2
Ti bre çuno gjetsh belane
Na ngaterrove gjithe dynjane

Si mesoj o karrocen e dylit x2

E morr çuni e çoi n'Tirone
Paret dylit s'ja ka dhone x2

Ref...x4
Ti bre çuno gjetsh belane
Na ngaterrove gjithe dynjane

'''

Ref...x4
Ti bre çuno gjetsh belane
Na ngaterrove gjithe dynjane

...

Ej çfare te donte trupi ty moj goce
Amon e

Trupi m'do fustan more djal
Amon e amon e x2

Ej çfare te donte dora ty moj goce
Amon e

Dora don sahat more djal
Amon e amon e x2

Ej çfare te donte koma ty moj goce
Amon e

Koma m'don kepuce more djale
Amon e amon e x2

...

Do t'i blej moj goce ne pazar
Amon e amon e
Dhe per nuse goce do te marr
Amon e amon e


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Enkelejda Alushi - Potpuri E Shqiperise Se Mesme 2015
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri E Shqiperise Se Mesme 2015".
3. Video është e këngës "Potpuri E Shqiperise Se Mesme 2015", por nuk këndohet nga Enkelejda Alushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Enkelejda Arifi:


Komente 0